Aktualności

Nowości / Informacje / Bezpieczeństwo / Ciekawostki

Uszkodzone gniazdo zasilania

Autor: Tymek | Data dodania: Lipiec 16th, 2014 | 0 Komentarze

Nieraz zdarzyło się Wam, że musieliście precyzyjnie manewrować końcówką zasilacza, aby laptop zaczął się ładować. Ile przy tym straciliście nerwów gdy minimalne muśnięcie przewodu rozłączało ładowanie. W takim przypadku mamy uszkodzone gniazdo zasilania lub końcówkę przewodu od zasilacza, ale jak pokazuje doświadczenie 10 na 9 przypadków to gniazdo zasilania.

Radzimy długo się nie zastanawiać i jak najszybciej oddać laptopa na serwis. Z pozoru błaha usterka może narobić dużego bałaganu. W przypadku manewrowania końcówką przy uszkodzonym gnieździe bardzo łatwo o zwarcie masy z plusem.

Koszt wymiany gniazda razem z robocizną w naszym serwisie waha się od 120-150zł w zależności od typu laptopa. W przypadku zwarcia i uszkodzeniu zasilania naprawa wynosi ponad dwukrotnie więcej. Zdarzają się również przypadki wypalania dziur w płycie tym samym uszkodzeniu ścieżek, co powoduje duże utrudnienie w naprawie.

Gdy mają Państwo problem z zasilaniem w swoim laptopie nie warto zwlekać i przyjść jak najszybciej na serwis. Gniazda wymieniamy w notebookach wszystkich marek: Acer, Asus, HP, Compaq, Toshiba, Sony, Compal, Apple, Lenovo, Fujitsu, MSI, Dell, etc.

Poniżej kilka zdjęć uszkodzonych gniazd oraz efekty wypaleń.

Napisz komentarz
CLOSE
CLOSE